05 okt 2016

Pécs-ContiTech Szeged Diapolo 5-13 (2-3, 1-3, 1-5, 1-2)
E.ON férfi vízilabda OB I, B csoport, 2. forduló. Pécs.
ContiTech Szeged Diapolo: Meixner (14 védés) – Kiss Cs. 2, Sedlmayer 1, Pellei, Sánta, Manhercz K. 4, Illés. Csere: Vukicsevics 4, Basara 1, Manherzc Á. 1, Nagy, Palotás, Chilkó. Vezetőedző: Varga Péter.

Kapitányunk, Kiss Csaba rögtön az első percben megszerezte a vezetést a Pécs otthonában, így jól indult a második bajnokink. Ezután még kétszer egyenlítettek a hazaiak, de 2-2 után beindult a szegedi henger.

A szoros első negyed után egy jó, majd egy remek negyed következett, így a végén magabiztos győzelmet arattunk. Különösen a harmadik nyolc percben játszottunk kiválóan, ekkor ötször voltunk eredményesek, és csak egyetlen gólt kaptunk. A vége már igazi örömjáték volt, és még arra is volt erőnk, és figyelmünk, hogy az utolsó negyedet is megnyerjük, így 13-5-re diadalmaskodtunk a Pécs otthonában.

A bajnokságban a Szentes után a második sikerünket könyveltük el, szombaton 18 órakor következik a Szolnok elleni hazai mérkőzés.