9-7-es vereséget szenvedtünk az UVSE otthonában az E.ON OB I. 18. fordulójában.

UVSE-Zue.hu Szegedi VE 9-7 (1-1, 2-1, 2-1, 4-4 )
E.ON OB I., 18. forduló, Budapest, Komjádi Béla uszoda.
UVSE: Korom – Korényi 1, Seeler, Korbács 1, Szécsi, Bencz 2, Garancsy 2. Csere: Eppel 1, Besenyei 1, Hegedűs, Korbán, Tamás 1, Szentesi.  Vezetőedző: Vincze Balázs.
Zue.hu Szegedi VE: Molnár D. – Bóbis 1, Lakatos 1, Baj, Kürti 1, Boros 3, Vékony. Csere: Sánta, Kardos 1, Leinweber O., Horváth Zs., Tóth Gy., Pörge Zs.  Vezetőedző: Kiss Csaba.

Hosszú szünet után a fővárosban, a Komjádi Béla uszodában szálltunk harcba a bajnoki pontokért. Szombat délután az UVSE vendégei voltunk.

Jól kezdtünk. Boros Tamás révén a második percben mi szereztünk vezetést. A negyed hajrájában a hazaiak, egyenlítettek, így 1-1-el zárult az első nyolc perc. A második negyedben először az UVSE szerzett gólt, amire Boros Tamás büntetőből válaszolt, 2-2. A félidő hajrájában ismét a hazaiak szerezte gólt, így két negyed után 3-2-re vezettek.

Kimaradtak a helyzeteink, ezt pedig az UVSE büntette, Garancsy révén újabb gólt szereztek, 4-2-re elhúztak. Sőt, újabb gólt szereztek, így 5-2 volt a javukra. Szerencsére Kürti Dominik még a harmadik negyedben szépített, így 5-3-ra jöttünk fel.

Lakatos Soma találatával indult a befejező negyed, feljöttünk 5-4-re. Izgalmasan alakulat a meccs, a lilák tartották az előnyüket, másfél perccel a vége előtt 8-7-re vezettek. Az utolsó percben a hazaiak kaptak egy büntetőt, amit értékesítettek, így 9-7-re legyőztek bennünket.

Legközelebb március 25-én (szombat) a Tavaszi Zue nap keretén belül 17 órakor hazai környezetben, a Tiszavirág Sportuszodában a Pécs ellen játszunk,