TAO információ TIPP Mix TIPP Mix 1% SZJA

Szivós Marci, Decker Ádi és Nagy Viktor a vb-döntőbe jutott

01 aug 2013

Este harcba szállt a magyar férfi vízilabda-válogatott, Benedek Tibor együttese a vb-elődöntőben a horvátok ellen csatázott. Az első negyed után 3–2 volt a riválisnak, a másodikban azonban sikerült fordítani, előbb 4–3-ra, majd a szegedi Szivós Márton duplája után 6–4-re vezettünk. A szintén A-Híd Szeged játékos, Nagy Viktor ötméterest védett, ez pedig erőt adott a csapatnak, sőt az utolsó negyedben is hasonlóan cselekedett a kapus, a végén pedig nem mindennapi izgalmak közepette – jóformán egyfolytában hátrányban játszottunk – 11–10-re nyert a magyar csapat, bejutott a vb-döntőben, ahol a Montenegró–Olaszország meccs győztese lesz az ellenfele – az a találkozó lapzártánk után fejeződött be..
A magyar női válogatott ma 16.30-kor az oroszok ellen a bronzéremért mérkőzik, a spanyol–ausztrál döntő 22.15-kor lesz.
Magyarország–Horvátország 11–10 (2–3, 4–2, 3–2, 2–3)
Gólszerzőink: Szivós Márton 3, Vámos Márton 3, Varga Dénes 2, Madaras Norbert, Gór-Nagy Miklós, Bedő Krisztián.