Női csapatunk remek győzelmet aratott Győrben

Női csapatunk Győrben vendégszerepelt, és fontos, 9-6-os győzelmet aratott.

GYVSE-Uni Győr–Szegedi VE 6–9 (1–2, 1–3, 1–3, 3–1)
MOL női OB I.Győr, 100 néző. Vezette: Varga, Kevi.
Győr: Szombathelyi – Rádli, Molnár, Petik 1, Klemm 1, Hetzl, Drávucz. Csere: Kenderes 1, Finta Zs., Finta K., Párkányi, Szedlák 2. Vezetőedző: Hargitai Attila
Szegedi VE: Gyöngyösi – Szabó, Tátrai, Gálicz, Pádár 2, Botka, Bereczki 2. Csere: Pap 1, Baksa 3, Bocskay 1, Miklós, Hazsnos. Vezetőedző: Szabó Tamás.

Fontos rangadót vívott női csapatunk szombat este Győrben. Remekül kezdtük a meccset, Pádár Boglárka harcolt ki büntetőt, majd az ötméterest ő értékesítette. Ez jó hatással volt ránk, hiszen Bereczki Luca révén 2-0-ra léptünk el. A negyed hajrájában szépítettek a hazaiak, így 1-2-el zárult az első felvonás.

Nagyon jól védekeztünk, Gyöngyösi Bogi pedig a kapuban adott tartást nekünk. Újabb gólokat is mi szereztünk, előbb Baksa Borbála majd Pádár Bogi talált büntetőből a kapuba. 4-1 nekünk! Parádés játék! A távolság pedig tovább nőtt, Baksa kétszer, Pap Mirci egyszer volt eredményes, így a harmadik negyedben már 7-2-re vezettünk. Innentől kezdve egy cél lebegett a szemünk előtt, őrizni az előnyt, nem engedni közel a Győrt. Ez sikerült, igaz, az utolsó negyedet megnyerte a kisalföldi együttes, de semmi sem veszélyeztette a sikerünket, így 9-6-ra diadalmaskodtunk. Fontos 3 pontot szereztünk, ez volt a harmadik győzelmünk a bajnokságban.

Női csapatunk legközelebb április 13-án (szombat) 17 órakor a Tiszavirág Sportuszodában a Ferencváros ellen mérkőzik.

Az állás: 1. UVSE 42 pont (15 mérkőzés, 254–108), 2. FTC 42 (16, 252–152), 3. Dunaújváros 33 (16, 201–123), 4. Eger 33 (16, 202–147), 5. BVSC 30 (15), 6. III. Kerület 21 (16), 7. Szentes 12 (16), 8. Szeged 9 (16, 106–176), 9. Tatabánya 9 (16, 106–208), 10. Győr 6 (16)