TAO információ TIPP Mix TIPP Mix 1% SZJA

Győzelemmel búcsúztunk 2023-tól

02 dec 2023

Győzelemmel zártuk az alapszakaszt, győzelemmel búcsúztunk 2023-tól. Férfi csapatunk idegenben, Egerben nyert 13-10-re.

Tira-ZF-Eger-Zue.hu Szegedi VE 10-13 (4-2, 2-4, 3-4, 1-3)
E.ON férfi vízilabda OB I, Eger, Bitskey Aladár Uszoda, 100 néző. Vezette: Kun, Ecseri.
Tigra-ZF-Eger: Krémer – Rádli 1, Biros S. 2, Sári 1, Sudár, Dóczi 2, Mészáros B., Spitz, Gólya , Murisic 3, Krijestorac 1, Rónai, Domokos, Borbély. Vezetőedző: Tóth Kálmán.
Zue.hu Szegedi VE: Danka – Sánta 1, Varga M., Tóth Gy. 1, Bóbis B. 2, Klár, Nagy M., Horváth Zs., Kürti 1, Leinweber 4, Sziládi 2, Horváth V. 2, Báthory. Vezetőedző: Kiss Csaba.

Az év utolsó meccse várt ránk Egerben. Az már szerdán este eldőlt, hogy a legjobb nyolc között folytathatjuk majd a szereplést 2024-ben, ennek ellenére úgy utaztunk el a Heves vármegyei székhelyre, hogy szépen és eredményesen zárjuk 2023-at.

Ez sikerült! Nyertünk, méghozzá egy remek három negyednyi játékkal. A hazaiak kezdtek jól, 20-ra léptek el, ezután szépítettünk, de az első nyolc percet az Eger zárta jobban. És akkor jöttük mi. A második negyedben sikerült egyenlítenünk, így utolértük az ellenfelünket. Ez lendületet adott nekünk. Leinweber Olivér gólja után először vezettünk, 7-6 – előtte Danka Benedek büntetőt védett. Az Eger még egyenlített, de utána Sziládi Kristóf és Leinweber találataival kettővel léptünk meg. Ez még jobban összerántott bennünket, nem adtuk ki kezünkből a vezetést, sőt, a negyedik hajrája a miénk volt, így a végén magabiztosan, 13-10-ra nyertünk. Ez volt a hatodok győzelmünk a bajnokságban, 18 ponttal a 8. helyen zártuk az alapszakaszt, folytatás 2024 februárjában.