13 okt 2018

Szegedi Férfi Vízilabdacsapat-Kaposvár 20-2 (3-0, 5-0, 6-1, 6-1)
Férfi vízilabda OB I/B, B csoport, 4. forduló, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Pásztor, Juhász.
Szegedi FV: Molnár (10 védés) – Zsigri 1, Bicskei 3, Lihotzky 1, Palotás 7, Boros 3, Somlai. Csere: Szedmák 3, Berki, Török, Vidovics 2, Blank, Farkas 1. Vezetőedző: Csányi László.

Sokáig nem sikerült gólt szereznünk, szerencsére a 4. perc Lihotzky Donát találata megnyugtatott bennünket, ezután beindult a gólgyártás. Az első negyedben még kétszer vettük be a vendégek kapuját, a második nyolc percben pedig ötször, így a félidőben már 8-0 volt nekünk.

17 perc 9 másodpercig bírtuk kapott gól nélkül, ekkor előnyből szépített a Kaposvár.
Ezután ismét zsinórban nyolc gólt rámoltunk be, 16-1-re húztunk el. A végére egyetlen kérdés maradt: mekkora különbséggel nyerünk. Tizennyolccal sikerült, 20-2-re hoztuk a negyedik bajnokinkat, a harmadik győzelmet könyvelhettük el.

Csányi László:
– Maximálisan elégedett voltam a csapattal, amit kértem tőlük, azt vissza is kaptam a meccsen. Végig koncentráltan vízilabdáztunk, nem engedtünk ki egy pillanatra sem. Elmondtam a srácoknak, hogy az a jó csapat, amely így nyeri meg a meccset, magabiztosan, okosan, végig harcolva.